Digiriigi tulevikulahenduste taibutalgud

10.-11. oktoober 2023, Mektory, Innovation Hub (Raja 15)

Tule ja panusta Eesti digiriigi tulevikku ägedate ideedega ning võida tiimiga 5000€! 🚀⚡️

TalTechi IT-teaduskonna Next Generation Digital State uurimisrühm ja Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium korraldavad digiriigi tulevikulahenduste häkatoni, mille eesmärk on edasi arendada Eesti majandust, riiki ja ühiskonda digitehnoloogia abil. Häkatonil arendame tiimidega ideed valideeritud prototüüpidega lahendusteks.

Ootame Sind häkkima mitmes erinevas valdkonnas!

 • Plokiahelate kasutamine digiriigis
 • Tarkvara kasutamise juurutamine avalikus sektoris
 • ChatGPT kui digiriigi tööriist
 • Viipekeele käemärkide tuvastus (AR) e-teenuste kasutuses
 • Häälepõhine isikusamasusese test identifitseerimislahenduste juures
 • Kõnesünteesi tuvastus tagamaks terviklikkust ja autentsust
 • Tehisintellekti kasutamine e-teenustes (paku ise oma valdkond)
 • Juurutamistööriistad Bürokrati tõhusamaks rakendamiseks

Sellega piiranguid endale seadma ei pea – kui Sul endal on mõtteis uuendusmeelne lahendus, on see vägagi teretulnud!

Miks mul tasub osaleda?

 • Võimalus panustada enda tiimiga Eesti digiriigi arendusse - Sinu idee jõuab valdkonna spetsialistideni, mis omakorda võib muuta Eesti digiühiskonna tulevikku.
 • Sisukas ja praktiline kahepäevane üritus koos mentorlusega – Sinu tiimi mentordab digivaldkonna ekspert.
 • Osalemine on tasuta! Lisaks on kahe päeva jooksul on tagatud Sinule ja Sinu meeskonnale mõnus atmosfäär koos toitlustuse ja toreda programmiga.
 • Auhinnafondiks parimale tiimile on 5000€ + žürii poolt välja valitud eriauhindade võitjad.

Mis tausta me Sinult ootame?

Meie jaoks on oluline, et Sul on huvi olemas ja soov panustada digiriigi arendusse. Digitehnoloogia abil saame riigis arendada erinevaid valdkondi, mistõttu on oodatud kõik tudengid eri õppekavadelt ja valdkondadest.

Registreerumine on avatud kuni 6.10 kl 23:59. Registreeruda saad nii tiimiga või tiimita.

NB! KOHTADE ARV ON PIIRATUD – registreeru kiiresti! 💥

Programm

10. oktoober 2023 (teisipäev)

9:00 - 9:20Registreerimine ja hommikukohv
9:20 - 9:35Tervitussõnad (Luukas Ilves, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium)
9:35 - 10:00Inspiratsioonikõnelejad (Kaire Kasearu ja Mehis Sihvart)
10:00 - 10:30Ideede tutvustus ja korralduslik ülevaade
10:30 - 12:45Meeskondade jaotus ja ideekavandi kallal töötamine (häkkimine)
12:45 - 13:30Lõuna
13:30 - 14:30Kontrollpunkt 1. Tiimide esitlused (takistuste lahendamine)
14:30 - 16:30Sessioonid mentoritega
16:30 - 16:45Energiapaus
16:45 - 19:00Häkkimine
19:00 - 20:00Õhtusöök
20:00 - 23:00Häkkimine
23:00Ürituse lõpp/uksed suletakse

11. oktoober 2023 (kolmapäev)

8:30 - 9:00Hommikukohv
9:00 - 9:30Ettevalmistus ja häkkimine
9:30 - 11:00Kontrollpunkt 2. Tiimide esitlused
11:00 - 12:30Häkkimine
12:30 - 13:15Lõuna
13:15 - 14:00Pitchingu nõuanded (Eric Blake Jackson)
14:00 - 15:00Meeskonnatöö (esitluste ettevalmistamine)
15:00 - 16:30Kontrollpunkt 3. (ideekavandi ja esitlusvõimekuse kontroll)
16:30 - 17:30Meeskonnatöö (viimaste muudatuste sisseviimine)
17:30 - 19:00Ideekavandite lõppesitlus žüriile
19:00 - 19:15Inspiratsioonikõneleja (Kedi Välba, Aktors)
19:15 - 19:30Energiapaus
19:30 - 20:00Auhinnavõitja kuulutamine ja tagasiside andmine
...
Tervituskõne - Luukas Ilves

Digiarengu asekantsler
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM)

...
Päevajuht - Rasmus Kalep

“Ootan häkatonile osalema kõiki, kes tunnevad, et Eestit kui digiriiki annab veelgi innovaatilisemaks muuta. Minu kogemus näitab, et kunagi ei tea, kust võivad sündida uued ja ägedad ideed või koostööd, seega haara igast võimalusest kinni!”

Mentorid

Margus Püüa

Margus Püüa

Margus Püüa on Haridus- ja Teadusministeeriumi personaalse õpiraja taristu arendamise juht. Oma 18-aastase avalikus sektori karjääri jooksul on ta juhtinud 8 aastat Eesti e-riigi arendamist, olnud 4 aastat Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse strateegia juht. Vanemeksperdina on ta E-riigi Akadeemias töötades on ta viinud Eesti e-riigi kogemust mitmetesse riikidesse. Eesti Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse juhatuse liikmena algatas ta 2018. aastal personaalse õpiraja taristu arendamise. Töötades eelmise sajandi lõpus tolleaegses Eesti Telefonis, oli pankade kaudu autentimise lahenduse ja otsekorralduste, tänaste e-arvete lahenduse eelkaja, väljatöötaja. Alates 2001. aastast on ta lepinguline õppejõud Tallinna Tehnikaülikooli IT kolledžis.
Loe lähemalt
Indrek Kotkas

Indrek Kotkas

Indrek Kotkas on omandud kõrghariduse infotehnoloogia valdkonnas Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) ning lõpetud 2022 aastal Estonia Business Schooli (EBS) bakalaureusekraadi ettevõtlus ja ärijuhtimise erialal. Indrek on töötanud IT sektoris testijana mitmes mainekas ettevõttes nagu Swedbank, Finestmedia, Axinom ja Net Group, kus ta on kokku puutunud nii eraisikule kui ka avalikusele suunatud arendustega. Ühendamaks TalTech ja EBSi saadud teadmisi liitus Indrek Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi digiriigi tiimiga, kus aitab muuta digiriigi teenuseid jätkusuutlikumaks. Vähendamaks nii öelda “uute rataste leiutamist“ ja suunates tuleviku arendusi olema taaskasutatavamad ning jagatavamad, sealhulgas kuulates ära erinevate IT sektorite probleeme, lahendusi ja soove.
Loe lähemalt
Ott Sarv

Ott Sarv

Ott Sarv on digitaalse transformatsiooni valdkonna üks pioneere, kes on keskendunud digitaalsete identiteetide ja andmevahetusinfrastruktuuride väljaarendamisele. Alates 2008. aastast on Ott töötanud mitmete projektide ja toodete kallal, mis on tugevdanud riikiide digitaalseid identiteete ja usaldusraamistike abil. Sõltumatu eksperdina on Ott koostööpartneriks organisatsioonidele, kes soovivad minna kaugemale aruteludest ning probleeme ka päriselt lahendada.
Loe lähemalt
Silvia Lips

Silvia Lips

Silvia Lips, Ph.D. on Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) tarkvarateaduse osakonna e-riigi tehnoloogiad ja teenused õppekava lektor. Silvia omab õigusteadusliku tausta ning on lõpetanud ka ise e-riigi tehnoloogiad ja teenuste magistrantuuri eriala. Hiljuti kaitses ta doktorikraadi TalTech-is info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnas. Tema peamine uurimisvaldkond on elektrooniline identiteet (eID), erinevad autentimislahendused ja nende piiriülene kohaldatavus. Paralleelselt töötab ta Riigi Infosüsteemi Ametis eksperdina. Silvia kuulub Euroopa Komisjoni koostöövõrgustikku ning osaleb Euroopa Liidu tasandil elektrooniliste identiteedisüsteemide hindamises. Varem töötas ta üle kümne aasta siseturvalisuse valdkonnas ning viis aastat oma karjäärist vastutas Eesti ID-kaardi ja reisidokumentide tootmise ja hankimise eest Politsei- ja Piirivalveametis. Ta väärtustab professionaalsust ja usub, et elukestev õpe tagab inimese pideva arengu.
Loe lähemalt
Mehis Sihvart

Mehis Sihvart

Tarkvarafirma Wisercat Estonia juht Mehis Sihvart õppis infotehnoloogiat Taltechis. Ta alustas Uptime’is programmeerijana, tõustes hiljem riigi esimese IT-asutuse, Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) juhiks. Pea 12 aastat selles rollis andsid unikaalse vaate tellija rollile IT-äris, seda nii oma tiimi juhtides kui väljast arendusi ostes ja nüüd ka eraettevõttes.
Loe lähemalt
Kaire Kasearu

Kaire Kasearu

Loe lähemalt
Andrea Giudici

Andrea Giudici

Andrea Giudici on omandanud magistrikraadi informaatika erialal Genova Ülikoolis (Itaalia) ja doktorikraadi ehitustehnika alal TalTechis. Ta on TalTechi Küberneetika Instituudi lainetehnika laboratooriumi teadur ja IT-konsultant meditsiini/GxP valdkonnas. Tema peamised huvid on mere laineväljade numbrilised simulatsioonid ning andmete migratsiooni ja säilitamise protsesside haldamine. Varem on ta töötanud mitme Eesti idufirmaga, keskendudes tootearendusele ja tarkvaraarendusele. Ta on ise kogenud, mis tunne on olla häkatonil osaleja ja millised on järgmised võimalikud sammud esialgse idee arendamisel.
Loe lähemalt

Žürii

Kedi Välba

Kedi Välba

Kedi Välba on Eesti tarkvarafirma Aktors tegevjuht ja juhatuse liige. Kedi on omandanud 2017. aastal magistrikraadi TalTechi e-riigi tehnoloogiate ja teenuste erialal ning täna on ta ka sama eriala programminõukoja liige. Tema varasem haridus on ärikorralduse ning võõrkeelte alal ning enne IT-sektorisse suundumist töötas ta turunduse ja koolituste valdkonnas. Ettevõttes Aktors on Kedi töötanud 2013. aastast ning kümne aasta jooksul on ta täitnud seal erinevaid rolle projektides, töötanud personali- ja kommunikatsioonijuhina ning aastast 2018 kuni käesoleva aasta märtsikuuni tegutses ta Aafrika ja Lähis-Ida regiooni juhina. Kedi on osalenud arvukates andmevahetuse või muude digilahenduste projektides ning tegutsenud aktiivselt e-Eesti kõneisikuna esindades nii Aktorsi, TalTechi kui ka IKT klastri kompetentse laiemalt. Kedile südamelähedased teemad on turvaline andmevahetus, riikide digitransformatsioon ja sellega seonduv teadmussiire ning avaliku ja erasektori koostöö olulisuse rõhutamine. Aktors on üks Eesti riikliku koostalitlusvõime platvormi X-tee loojatest ning ettevõte teeb tarkvara peamiselt e-riigi, finants-, justiits- ja kaitsetööstuse valdkonnas. Täna osaleb ettevõte ka ITU GovStack initsiatiivis koostalitlusvõime eksperdina. Aktorsil on ka alates 2014. aastast filiaal Iraagis, Kurdistani piirkonnas, kus loodi kohtute infosüsteem, koos juurdekuuluva infrastruktuuriga.
Aktors on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu ja IKT ekspordiklastri aktiivne liige ning samuti on ettevõte Eesti Kaitse- ja Kosmosetööstuse Liidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja FinanceEstonia liige.
Loe lähemalt
Gert Jervan

Gert Jervan

Gert Jervan on Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) infotehnoloogia teaduskonna dekaan ja arvutisüsteemide osakonna usaldusväärsete arvutisüsteemide professor. Ta on olnud mitmete riiklike ja rahvusvaheliste uurimisprojektide koordinaator, kuuludes CEBE (Integreeritud elektrooniliste süsteemide ja biomeditsiinitehnika keskus) Eesti teaduse tippkeskuse juhtimiskomiteesse ning olnud EU FP7 REGPOT projekti CREDES (Sõltuvate manussüsteemide tippkeskus) koordinaator. Gert on kuulunud Eesti Teadusfondi, Eesti Teadusnõukogu, Euroopa Komisjoni Teaduse ja Innovatsiooni peadirektoraadi hindamiskomisjoni. Ta on paljude ajakirjade regulaarne retsensent ning mitmete konverentside programmikomitee liige. Lisaks on Gert Jervan üks Tallinna Tehnikaülikooli strateegiliste plaanide 2011-2015 ja 2016-2020 autoritest.
Loe lähemalt
Jana Silaškova

Jana Silaškova

Jana Silaškova on Eesti IKT klastri rahvusvahelistumise juht, toetades Eesti IKT klastri partnereid nende ekspordiambitsioonides, pannes suurt rõhku arengukoostööle ning partnerlusele rahvusvaheliste ja regionaalsete organisatsioonide ja klastritega nagu ÜRO organisatsioonid, Smart Africa, D4D Hub. jne. Ta on korraldanud palju praktilisi töötubasid, koolitusi ning foorumeid digitaliseerimise teemal, tõstes arengumaades teadlikkust e-valitsuse tehnoloogiatest, toetamaks nende majandust, demokraatiat ja head valitsemistava. Jana on töötanud üheksa aastat Eesti rahandusministeeriumis välisrahastuse valdkonnas ning võõrutanud kõrgetasemelisi äridelegatsioonide visiite arenguriikidesse ning korraldanud 5 aastat Eesti Kaubandus-Tööstuskojas ettevõtlust ja ekspordiambitsioone toetavaid üritusi ja koolitusi.
Loe lähemalt
Karl Andreas Sprenk

Karl Andreas Sprenk

Karl Andreas Sprenk on omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) e-riigi tehnoloogiate ja teenuste erialal. Alates 2021. aasta detsembrist tegeleb Karl Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis digioskuste arendamisega, tehes igapäevaselt tööd selle nimel et julgete ja suurte digimuutuste jaoks oleksid avalikus sektoris vajalikud teadmised ja oskused olemas.
Loe lähemalt
Kristiina Maasik

Kristiina Maasik

Kristiina Maasik on Telia Eesti juriidilise üksuse juht ja juhtkonna liige, kelle üheks vastutusvaldkonnaks on muu hulgas ka jätkusuutlikkus (ESG).
Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja on osalenud ka rahvusvahelise ärijuhtimise magistriprogrammis (MBA) EBSs. Muu hulgas panustab Kristiina aktiivselt Eesti ühe aktiivseima erialaliidu, Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) tegevusse, olles ka ITLi sidevaldkonna töörühma (operaatorite nõukoja) juhiks. Samuti kuulub ta Eesti Lairiba Sihtasutuse nõukogusse.
Omades enam kui 20- aastast IKT sektori töökogemust on ta kogenud hoogsat tehnoloogilist innovatsiooni ja nõustanud väga erinevaid digitaliseerimis- ja transformatsiooniprojekte. Kristiinale on südamelähedaseks teemaks digitaliseerimise kaudu senisest jätkusuutlikkuma ja võimaluste rohkema tuleviku loomine. Ta usub, et tehnoloogia abil on võimalik muuta inimeste elu senisest märksa lihtsamaks ja mugavamaks.
Telia on Eesti suurim telekomiettevõtte, kes lisaks sidevaldkonnas tegutsemisele pakub ka laia valikut IT ja küberturbeteenuseid. Telia missiooniks on panustada ühiskonna arengusse, et Eesti oleks parem paik nii elamiseks kui töötamiseks.
Loe lähemalt
Allan Allmere

Allan Allmere

Allan Allmere on Eesti Vabariigi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi IT arhitektuuri ja taristu nõunik.
Loe lähemalt

Registreeri end osalema

Kui soovid osaleda oma tiimiga ning konkreetse teema arendusega, siis anna sellest teada

Miks osaleda?

Kontaktinfo

Pirjo-Andra Põõsaste
Digiriigi tehnoloogiate ja - arhitektuuri uurimisrühma projektide koordinaator
pirjo-andra.poosaste@taltech.ee

Toetajad